Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Şıldak: Afetlere karşı hazır olmamız gerekiyor!

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, AFAD’ı ziyaret etti. Vali Şıldak, her türlü afet olayına hazır olunması gerektiğini dile getirdi.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak,

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kurum ziyaretleri kapsamında Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD)’ı ziyaret ederek kurumun genel durumu, faaliyetleri ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü brifingi öncesi Vali Şıldak’ı, Vali Yardımcısı Erinç Demir, İl Müdürü Ufuk Şelal Ergeldi ve Müdür Yardımcıları karşıladı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ufuk Şelal Ergeldi tarafından yapılan sunumda: AFAD’ın görev ve sorumluluk alanları, personel, araç, makine ve malzeme durumu, harcamalar, deprem tehlike haritası, iyileştirme, planlama ve zarar azaltma faaliyetleri ve arazi ile saha çalışmaları hakkında Vali Şıldak’a bilgiler aktarıldı.

Vali Şıldak, afetler öncesi yapılan hazırlık ve eğitim çalışmalarının önemine vurgu yaparak, İl Müdürü Ufuk Şelal Ergeldi ile Müdür Yardımcılarına teşekkür etti. Özellikle okullarda yapılan afet eğitimleri başta olmak üzere bu yöndeki eğitim ve tatbikatlara devam edilmesinin önemine değinen Vali Şıldak her türlü afet olayına hazır olunması gerektiğini dile getirdi.

Reklamı Geç