Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Urfa’da turizm için gün yüzüne çıkarılmışlardı! Vatandaş güvenlik tedbirlerine dikkat çekti!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Balıklıgöl’e yakın bir noktada bulunan ve turizme kazandırılmak amacıyla gün yüzüne çıkarılan mağaralarla vatandaşın dile getirdiği şikayetleri gündeme getirdi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, kentin tarihi ve turistik noktalarından biri olan Balıklıgöl’ün hemen yanı başındaki bulunan ve turizme kazandırılmak amacıyla gün yüzüne çıkarılan mağaralarla ilgili vatandaşların dile getirdiği şikayetleri gündeme taşıdı.

Yakubiye Mahallesi’nde bulunan mağaralarla ilgili vatandaşın uyuşturucu ve fuhuş iddialarıyla ilgili şikayetlerini yetkili kurumlara bildirdiğini aktaran Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları ifade etti:

“Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde, Balıklıgöl’ün hemen yanı başında halkın “Balıklıgöl Parkı” dediği mağaraların olduğu alanla ilgili bize şikayet iletildi.

Yakubiye Mahallesi’nde Fuzuli Caddesi’nin karşısında bulunan söz konusu mağaralarda uyuşturucu alışverişi yapıldığı, madde bağımlılarının bu mağaraları mesken tuttuğu, Suriyeli şahısların mağaraları işgal ettiği, mağaralarda fuhuş yapıldığı, bu bölgeden geçen vatandaşların gasp edildiği, yoldan geçen kadınların sözlü tacize uğradığı, turistlerin rahatsız edildiği, araçlardaki eşyaların çalındığı iddiaları, bizlerle paylaşıldı.

Zaten mahalle sakinlerinin Şanlıurfa Valiliği’ne sunduğu şikâyet dilekçeleri de kayıtlarda yer alıyor.

Mağaralara giriş çıkışları gösteren videoların ilgili kısımlarını, bazı hassasiyetleri gözeterek paylaşmadığımızı belirtelim.

Balıklıgöl’ün etrafında turizme kazandırılması gereken alanları kendi kaderine terk eden, bu alanların yasa dışı işlerin mekanı haline gelmesine sebep olan, vatandaşın can ve güvenliğini sağlamayan yetkililere ve kurumlara diyecek söz bulamıyorum!

Şanlıurfa ilimizin turizm açısından varlık içinde yokluk yaşamasına sebep olan, Şanlıurfa halkını mağdur eden, görevlerini yapmayan iş bilmez yöneticilerden kurtulmamız gerekiyor.”

 

 

Reklamı Geç