Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ümit Özdağ’dan “yerel seçim” iletisi: MHP ve DÜZGÜN Parti ile ortak aday çıkarılabilir

Katıldığı canlı yayında değerli açıklamalarda bulunan Zafer Partisi başkanı Ümit Özdağ, 2024 yılında yapılması planlanan mahallî seçimlere ait de konuştu. MHP ve ÂLÂ Parti ile ortak bir aday çıkarılabileceği bildirisini veren Özdağ, “Üçünün bir ortada tıpkı adayı desteklemesi, mesela Adana’da üç partinin birlikte aday çıkarması, bilmiyorum. Hiç kolay değil zira bir de cumhur ve millet ittifakları var lakin düşünülebilir olağan bu.” dedi.

Katıldığı canlı yayında değerli

Bu sabah Halk TV’de bir canlı yayına konuk olan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, seçimlere ve gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“3 PARTİNİN BİRLİKTE ADAY ÇIKARMASI DÜŞÜNÜLEBİLİR”

Önümüzdeki yıl gerçekleşecek lokal seçimlerde kimi bölgelerde MHP’yle işbirliği yapabileceklerini belirten Özdağ, “Diyelim lokal seçimlerde ‘X’ ilçesinde DÜZGÜN Parti Zafer Partisi’ne gelip yahut Zafer Partisi YETERLİ Parti’ye gidip ‘Şu adayı destekleyelim’ dedi, olabilir. Ya da tıpkı şey MHP’yle olabilir mi? Bilmiyorum, olabilir. Üçünün bir ortada tıpkı adayı desteklemesi, mesela Adana’da üç partinin birlikte aday çıkarması, bilmiyorum. Hiç kolay değil zira bir de cumhur ve millet ittifakları var lakin düşünülebilir alışılmış bu.” dedi.

“SEÇİM SONUCUNA POLİTİK OLARAK HÜRMETİM YOK”

Sığınmacılar hakkında da konuşan Özdağ, “Sığınmacı tehlikesini herkes görüyor. Cumhur İttifakı’na oy veren seçmen hariç. Seçim sonucuna politik olarak hürmetim yok. Zira yanlış bir tercih kullanıldı. Ülkesinin işgal edilmesi, kaynakların soyulması ve Türkiye’nin iç savaşa sürüklenmesi sonucunu doğuracak formda oy kullanıldı” tabirlerini kullandı.