Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sırrı Süreyya Başkan’dan çok konuşulacak çıkış: Kılıçdaroğlu’nun bize taahhüt ettiği şeyler var, yapmak zorunda

14 Mayıs seçimlerinde Yeşil Sol Parti’den İstanbul milletvekili seçilen Sırrı Süreyya Lider, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendilerine taahhüt ettiği şeyler olduğunu belirterek “Örneğin bizim arkadaşlarımızın cezaevinde boşuna yatıyor oluşunun ya da siyasi bir hınç alma hissiyle yatıyor oluşunun altını kendisi çizdi. Hasebiyle bu ağır bir sorumluluk aldı üzerine. Bunları yerine getirmek zorunda…” tabirlerini kullandı.

14 Mayıs seçimlerinde Yeşil

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı 2’nci tıp seçimi için geri sayım devam ederken Yeşil Sol Parti’den İstanbul milletvekili seçilen Sırrı Süreyya Başkan, çok konuşulacak bir çıkışa imza attı.

“AĞIR BİR SORUMLULUK ALDI ÜZERİNE”

“Kılıçdaroğlu’nun bize taahhüt ettiği şeyler var” diyen Lider, “Yani örneğin bağımsız yargı… Bunu kendisi kamuoyu önünde tekraren deklere etti. Örneğin bizim arkadaşlarımızın cezaevinde boşuna yatıyor oluşunun ya da siyasi bir hınç alma hissiyle yatıyor oluşunun altını kendisi çizdi. Hasebiyle bu ağır bir sorumluluk aldı üzerine. Bunları yerine getirmek zorunda…” tabirlerini kullandı.

“ADALET BAHSİNDEN BAŞLAMASI GEREK”

Açıklamasının devamında “Adalet” vurgusu yapan Yeşil Sol Partili Başkan, “Zaten bu ülkede değişim talebi de tam bu noktalarda… En başta adalet… adaletsizlikten şikayet alanında odaklanıyor. Kılıçdaroğlu’nun bir hiyerarşik olarak evvel şunu yapacağı, sonra bunu yapacağı ya da bunu yapmayacağı üzere bir şey ben öngöremem. Lakin katiyen adalet bahsinden başlaması gerektiğini düşünüyorum” halinde konuştu.

Reklamı Geç