Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Seçim sonrası UYGUN Parti’de fatura Meral Akşener’e kesildi! “Kurultay’da karşısına aday çıkaracaklar” argümanı

Seçim sonrası GÜZEL Parti’de “iç hesaplaşma” başladı. YETERLİ Parti’nin bugün düzenlenecek Başkanlık Divanı toplantısında bir evvelki seçime nazaran yaşanan oy kaybı pahalandırılacak. Kulislere düşen bilgilere nazaran birtakım DÜZGÜN Partili kurmaylar bu durumu Akşener’in masadan sert açıklamalar yaparak kalkması ve geri dönmesine bağlıyor. Bu doğrultuda Akşener’e muhalif takımın bugün İstanbul’da bir toplantı yaparak 24-25 Haziran’daki kurultayda Akşener’in karşısına rakip çıkarabileceği konuşuluyor.

Seçim sonrası GÜZEL Parti'de

Türkiye bir Cumhurbaşkanlığı seçimini daha geride bıraktı. 14 Mayıs’ta hiçbir adayın salt çoğunluğu sağlayamaması ile gidilen 28 Mayıs’taki 2. tıp seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.18 oyla Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu karşısında galip çıktı.

İYİ PARTİ’DE İÇ HESAPLAŞMA

Seçimin akabinde CHP’de istifalar konuşulurken İyi Parti‘de de “iç hesaplaşmalar” başladı. Akşener’in 28 Mayıs akşamı “2018’deki oyumuzu ve milletvekili sayımızı tekrarladık. Yani ne aşağı düştük ne üst çıktık. Bununla ilgili bir ileti var. Bu iletisi bütün arkadaşlarımızla beraberce okuyacağız, anlayacağız, anlamaya çalışacağız” açıklamasının akabinde yapılacak toplantıların birincisi Başkanlık Divanı toplantısı olacak.

İYİ PARTİ’NİN OYLARINDAKİ DÜŞÜŞ ELE ALINACAK

Toplantıda İyi Parti‘nin milletvekili seçiminde aldığı oyda bir evvelki seçime nazaran bir yükseliş sağlanamamasının sebepleri tartışılacak. UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Başkanlık Divanı üyelerinin bu bahisteki görüşlerini alacak, eksiklikler tespit edilmeye çalışılacak.

AKŞENER’İN MASADAN KALKTIĞI SÜREÇ ÖNE ÇIKIYOR

Kulislere düşen bilgilere nazaran, her ne kadar UYGUN Parti Genel Merkezi’nde “oyların korunması da bir başarı” değerlendirilmesinde bulunulsa da parti içinde bu görüşe karşı çıkanlar da var. Cumhuriyet’ten Merve Kılıç’ın haberine nazaran kimi ÂLÂ Partili kurmaylar, yaşanan oy düşüşünü, aday belirleme evresinde Akşener’in 6’lı masadan zehir zemberek açıklamalarla kalkmasına ve sonrasında Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kabul ederek geri dönmesine bağlıyor.

AKŞENER’İN KARŞISINA ADAY ÇIKARABİLİRLER

İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Heyeti Lideri Parti Kurucular Konseyi Üyesi Ethem Baykal, 28 Mayıs gecesi yaptığı paylaşımda Akşener’i açık açık istifaya davet etmişti. Kulislerin aktardığı bilgilere nazaran Akşener’e muhalif takım bugün İstanbul’da bir toplantı yapacak. Bu doğrultuda 24-25 Haziran’daki kurultayda da Akşener’in karşısına bir adayın çıkarılabileceği konuşuluyor.