Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Seçim sonrası birinci KKTC ya da Azerbaycan’a gitmesi bekleniyordu! Erdoğan aksi köşe yapacak

Ülkemizde bugüne kadar başkanlar, seçim sonrası birinci ziyaretlerini KKTC ya da Azerbaycan’a yaparken; yine Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan bu sefer bir değişikliğe imza atacak. Erdoğan’ın perşembe günü birçok dünya başkanının katılacağı Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısı için Moldova’ya gitmesi bekleniyor.

Ülkemizde bugüne kadar başkanlar,

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi’nde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için 28 Mayıs’ta tekrar sandık başına gitti. Türk siyasi tarihinde birinci kere yaşanan Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci çeşidinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tekrar seçildi.

İLK DURAK MOLDOVA OLABİLİR

Türkiye yeni periyoda hazırlanırken vekiller TBMM’de yemin edecek, Erdoğan ise Kabine’yi kuracak. Bu noktada ülkemizde bu vakte kadar seçim sonrası idareye gelen önderler, birinci yurt dışı ziyaretlerini KKTC ve Azerbaycan’a yapıyordu. Lakin bu sefer kural bir defalığına değişebilir; zira Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın perşembe günü AB ve 20’ye yakın ülke önderinin katılacağı Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısı için Moldova’ya gitmesi bekleniyor.

“LİDERLERLE GÖRÜŞME OLABİLİR”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da dün bu hususla ilgili bir açıklama yaparak; “Geleneksel olarak birinci yurtdışı ziyaretlerimiz Kıbrıs ve Azerbaycan’a yapılıyor. Ama bu perşembe Moldova’nın merkezinde bir toplantı var. Ona katılıp katılmayacağı şimdi muhakkak değil. AB ve 20 kadar ülke davetli. Orada önderlerle bir görüşme olabilir. Bir sefere mahsus. Gitmezse burada programları devam edecek” dedi.