Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şanlıurfa’daki hastane yıkılacak!

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde ağır hasar gören Harran Devlet Hastanesi kısa süre içerisinde yıkımına başlanılacak.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük

Kahramanmaraş merkezli 6 şubatta meydana gelen iki büyük depremde ağır hasar gören Harran Devlet Hastanesi geçtiğimiz günlerde boşaltıldı.

Hastanenin yıkım işlemi de önümüzdeki günlerde yapılacağı bildirildi. 

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Hizmet Başkanları ile birlikte Harran Devlet Hastanesinde vatandaşa sunulan sağlık hizmetinin daha iyi verebilmesi için Hastaneye dönüştürülen gençlik merkezi içinde ve çevresinde yapılan iyileştirme çalışmalarını yerinde inceledi.

Konuya ilişkin konuşan Müdür Solmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Harran Devlet Hastanesi de hasar görmüştü.  Hasar gören hastanemiz kısa süre içerisinde yıkım çalışmaları başlayacaktır.

Hastane olaraktan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Harran İlçe Belediyesine devredilen gençlik ve kültür merkezine taşınarak burada hizmet vermeye devam etmektedir. Harran ilçemize yeni hastane yapılana kadar mevcut konumdaki hastanenin yapılan tadilat çalışmalarını yerinde inceledik. En kısa zamanda Harran ilçe halkımızın yeni hastanesine kavuşması için elimizden gelen çabayı göstererek halkımızın hizmetine sunmayı hedeflemekteyiz.”

Urfa Pusula