Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şanlıurfa’da pazarın ateşi düştü

Şanlıurfa’da sonbahar ayın gelmesiyle birlikte meyve ve sebze fiyatları yarı yarıya düştü.

Bu haberin fotoğrafı yok

Son günlerde havalarının etkisini kaybetmesiyle ile semt pazarlarında fiyatlar düşünce hem vatandaşın hem de esnafın yüzü güldü.

Vatandaşın sebze ve meyve ihtiyacını gideren semt pazarında ’ Üzüm 35 lira, mandalina 15 lira, Biber 25 lira, salatalık 10 lira, patlıcan 15 lira, domatesin 10 lira, Muz 50 liradan satılmaya başladı.

Kentte sebze fiyatlarında düşüş yaşanırken bu haftanın şampiyonu ise meyvelerde Muz oldu.

Semt pazarında sebze ve meyve satışı yapan Mehmet Biricik;” Kışın fiyatların yükseleceğini tahmin ediyoruz. Akaryakıta gelen zamlar bizi de etkiledi. Vatandaşlar mecburen alışveriş yapmak zorundalar” dedi.

BU HAFTA MEYVELERDE DÜŞÜŞ YAŞANDI”

Semt pazarında ki fiyatların yüksek olmadığını dile getiren Mehmet Biricik;’’ Diğer ürünlerde herhangi bir pahalılık yok. Bu hafta meyvelerde düşüş yaşandı.  Kışın fiyatların yükseleceğini tahmin ediyoruz. Akaryakıta gelen zamlar bizi de etkiledi. Vatandaşlar mecburen alışveriş yapmak zorundalar” dedi.

“FİYATLARIN ARTMASI BİZİM İNSANLARDAN KAYNAKLANIYOR”

Sadece yeşil ve kırmızıbiberde pahalılık olduğunu söyleyen Faruk Demir ;’’ Fiyatların artması bizim insanlardan kaynaklanıyor kendi kendimize zamlar yapıyoruz. Şu anda en ucuz ürün salatalık ve patlıcan. Bir ailenin haftalık pazar alışveriş bütçesi 1000 liraya yakındır. Ama eskisi gibi alışveriş olmuyor’’ ifadelerinde bulundu.

“FİYATLAR HER NE KADAR UCUZ OLSA DA VATANDAŞLAR ALAMIYOR”

Semt pazarında sebze ve meyvelerde herhangi bir değişiklik olmadığının kanaatinde olan Nurettin Olgun; ‘’Üzüm kilosu 35 lira, muz 50 lira, mandalina 15 yani piyasaya göre gayet normal. En uygun ürünü ise kilosu 8 liradan satılan domatestir. Fiyatların artış nedeni akaryakıt ve mazottur. Hal pazarında 6 lira olan bir ürün şuan da 8 ile 10 lira. Biber fiyatı biraz yüksek 25 lira, salatalık 10 lira, patlıcan 15 lira. Vatandaşların pazar alışverişleri en az 1000 lira tutuyor. Her ne kadar ucuz olsa bile vatandaşlar alamıyor’’ sözlerini sarf etti.

“BU HAFTANIN ZAM ŞAMPİYONU ŞEFTALİ”

Herhangi bir pahalılığın olmadığını dile getiren Beşir Taşkın; “Bu haftanın zam şampiyonu Muzdur. Geçen hafta domatesin kilosu 15 liraydı, bugün 10 liraya kadar düştü. Fiyatların artmasını da akaryakıta bağlıyoruz bu hafta en uygun ürün patlıcan ve biber.  Ama ileriki günlerde fiyatlar yükselir. Vatandaşın pazar alışveriş bütçesi 500 lira ile 1000 lira arasında değişiyor’’ dedi

URFANATİK ÖZEL HABER:ÖZLEM GÜLEBAK

Reklamı Geç