Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Resmi Gazete’de yayımlandı: Başvuran herkese verilecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı, üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği sağlayacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı,


Türkiye genelinde Resmi Gazete’de yayımlanan bir tebliğle, 81 ildeki üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesi kararı alındı. Bu kapsamda, 26 yaşından gün almamış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve açık öğretim programları dışında bir yükseköğretim programına kayıtlı öğrenciler başvuru yapabilecek.

Başvuru şartları arasında, satın alınacak teknolojik cihazın vergiler dahil nihai satış fiyatının 9 bin 500 lirayı geçmemesi, cihazın ikinci el olmaması, faturanın öğrencinin adına düzenlenmiş olması ve öğrenciye ait IBAN numarasının bildirilmesi yer alıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bilişim sistemi üzerinden kimlik doğrulamasıyla yapılacak başvuruların ardından, değerlendirme sonucunda şartları sağlamayan başvurular reddedilecek.

Başvuruların kabul edilmesi durumunda, öğrencilere mobil telefon ve bilgisayar cihazları için belirli oranlarda teknolojik cihaz desteği sağlanacak. Destek tutarı, öğrencinin belirttiği IBAN numarasına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından aktarılacak. Farklı cihazlar için destekten yararlanılabilmesine rağmen destek tutarı 5 bin 500 Türk Lirasını aşmayacak.

Ayrıca, internet desteği almak isteyen öğrenciler de başvurularını bakanlık bilişim sistemi üzerinden yapacak. İnternet desteği başvuruları için belirlenen şartlar arasında açık öğretim programları dışındaki yükseköğretim programlarına kayıt, 26 yaşından gün almama ve destekten yararlanılacak telefon hattının öğrenciye ait olması bulunuyor. İlk başvurular, bugünden itibaren iki ay içinde yapılabilecek.

Reklamı Geç