Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Öğrencilerin merakla beklediği ‘vergisiz telefon’ için yeni açıklama!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, öğrencilerin büyük bir merakla beklediği vergisiz telefon ile ilgili olarak, “Zannediyorum ki bugünlerde tamamlanır, yıl sonuna gitmeden kamuoyuna duyurulur ve başlatılır” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, katıldığı TV programında merakla beklenen vergisiz telefonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Düzenlemenin kısa süre içerisinde tamamlanacağını aktaran Bakan Uraloğlu, konuya ilişkin olarak çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

Hangi parasal limitteki cihazların kapsama alınacağının kısa sürece belirleneceğini kaydeden Bakan Uraloğlu, şunları dile getirdi:

NE ZAMAN DUYURULACAK?

“Zannediyorum ki bugünlerde tamamlanır, yıl sonuna gitmeden kamuoyuna duyurulur ve başlatılır.

10 GB internet konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu, Milli Eğitim ve Ulaştırma Bakanlığı olarak burada hitap edeceğimiz üniversite öğrencileri kimlerdir, sayıları ne kadardır ve bunların operatörlerden sağlanma konusunda teklifleri aldık. Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. O da bu açıklamayı kısa zamanda yapar.

VERGİSİZ TELEFONDA LİMİT NE KADAR OLACAK?

Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar konusunda vergisiz düzenlemeyi birinci derecede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız yürütüyor. Biz de onlara altyapı ve kayıt desteği veriyoruz. Onlar da düzenlemenin hangi parasal limitteki cihazları kapsayacağıyla ilgili çalışma yapıyorlar. Zannediyorum ki bugünlerde tamamlanır, yıl sonuna gitmeden kamuoyuna duyurulur ve başlatılır.”

Urfa Pusula