Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Öğrenciler müjde: Başvurular bugün başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce açıkladığı İnternet desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler için ilk başvurular 14 Kasım tarihinden  itibaren başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın


Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanırken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Yükseköğretim öğrencilerimize, on iki ay boyunca, aylık 10 GB, yıllık 120 GB olacak şekilde ücretsiz internet imkânı sunuyoruz” dedi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İnternet desteği almak isteyen öğrenciler başvurularını Gençlik ve Spor Bakanlığının bilişim sistemi üzerinden yapacak. İnternet desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerde açık öğretim programları hariç yükseköğretim programlarına kayıt, 26 yaşından gün almama ve destekten yararlanılacak telefon hattının öğrenciye ait olması şartları aranacak.

İnternet desteğinden faydalanmaya ilişkin ilk başvurular bugünden itibaren iki ay içinde yapılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde yükseköğretim öğrencilerimize, on iki ay boyunca, aylık 10 GB, yıllık 120 GB olacak şekilde ücretsiz internet imkânı sunuyoruz.

Geleceğimiz Olan Gençlerimiz İçin Durmadan Çalışan; #TürkiyeHızlanıyor” dedi.

Reklamı Geç