Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Numan Kurtulmuş: Ümit Özdağ bizden bakanlık istedi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kendisiyle yaptığı görüşmesinden sonra Kemal Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye açıklayan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın, AK Parti’den bakanlık talep ettiğini duyurdu.

AK Parti Genel Başkanvekili

Türkiye ikinci çeşitte 13. Cumhurbaşkanı’nı belirleyecek.

Seçime 2 gün kala heyecan sürüyor.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk’ten Sena Alkan ile Mehmet Akif Ersoy’un konuğu olarak gündeme ait soruları yanıtladı.

Kurtulmuş’a Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın ikinci cinste Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararından evvel kendisiyle yaptığı görüşme soruldu.

Kurtulmuş, Özdağ’ın kendilerinden bakanlık talep ettiğini duyurdu.

“Ümit Özdağ bizden bakanlık talep etti”

Kurtulmuş şöyle konuştu:

“Göçmen sorununun çok titiz ve ayrıntılı formda hükümet tarafından çalışıldığını kendisine söz ettik. Hiç konuşulmamış üzere açıklama yapması hakikat değildi.

Daha sonra net bir halde anlaşıldı ki, bunu söylemek istemezdim ancak sayın Özdağ, göçmenlerin gönderilmesiyle ilgili bir bakanlık talebinde bulundu. Bu kadar tartışmadan sonra söylemek hakkaniyeti teslim bakımından olur. Bir bakanlığın verilmesi ve göç sorununun o bakanlık üzerinden düzenlenmesi, tercihan İçişleri Bakanlığı üzerinden düşünülüyordu.

Göç probleminin bizim tarafından düzenlenmesinin yanlışsız olacağı, tercihan İçişleri Bakanlığı olmasının hakikat olacağını söz etti. Ben de verdiğim yanıtı söyleyeyim; Cumhur İttifakı başından itibaren hiçbir halde al ver pazarlığı içerisinde olmadık.

Cumhur İttifakı’na katılan hiçbir partinin bu türlü bir pazarlığı olmamıştır. Karşı tarafla daha önce temasın olduğunu söyledi, görüşmeden sonra da temas olabileceğini söyledi. Biz de açık pazarlık değil ilkesel duruşumuz olduğunu söyledik.

Temelde terör ve göç üzere iki mevzuyu konuştuk. Çok hoş, uygar ve olgun bir görüşme oldu. Sonuçta temel sıkıntının bir durum ya da bakanlık pazarlığı olduğunu söz etmek isterim.”