Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kılıçdaroğlu’na takviye verecekler mi? Gözler bugün HDP ve Yeşil Sol Parti’nin yapacağı açıklamada

HDP ve YSP eş genel liderleri bugün saat 13.30’da düzenleyecekleri basın toplantısında, pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci çeşit seçimlerindeki tavırlarını açıklayacak.

HDP ve YSP eş

Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı 2. çeşit seçimleri öncesi CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın hangi adaya takviye vereceği merakla bekleniyordu. Oğan, yaptığı basın toplantısında dayanağının Erdoğan’a olduğunu açıkladı. Akabinde dün de Zafer Parti Genel Lideri Ümit Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na takviye açıklaması geldi. Bu durum ise Millet İttifakı’na dışarıdan dayanak veren HDP ve Yeşil Sol Parti’yi rahatsız etti.

AÇIKLAMA YAPTILAR: RAHATSIZIZ

Özdağ ve Kılıçdaroğlu ortasında imzalanan mutabakat metniyle ilgili HDP’den yapılan açıklamada “Özellikle seçim hukuku ve halk iradesini, mahallî demokrasiyi yerle bir eden kayyım siyasetleri bu uygulamaların başında gelmektedir. Halkın iradesini gasbeden kayyum atamaları demokrasi ve hukuk açısından kabul edilemez ve bu husustaki yaklaşımımız değişmezdir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugün açıkladığı protokoldeki bu mevzuyla ilgili belirlemeler kozmik demokratik prensiplere karşıttır. Tavrımız ve tenkidimiz net ve açıktır. Kayyum uygulamaları yalnızca Diyarbakır’ın değil İstanbul’un ve bir bütün olarak hepimizin sorunudur” tabirlerine yer verildi.

GÖZLER BUGÜN YAPACAKLARI AÇIKLAMADA

Bu açıklama sonrası pazar günü yapılacak seçimler için HDP ve Yeşil Sol Parti’nin nasıl bir tutum takınacağı merak konusu… Bahisle ilgili bugün saat 13.30’da kamera karşısına geçmesi beklenen HDP ve Yeşil Sol Parti eş genel liderleri cumhurbaşkanlığı ikinci çeşit seçimlerindeki tavırlarını açıklayacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset
Reklamı Geç