Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İsmail Kartal: “Savunma, orta saha ve hamleye transfer yapacağız”

– İsmail Kartal: “Savunma, orta saha ve hamleye transfer yapacağız” Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal: “Bu kulübün bir numarası tarafından aranmak tarifsiz bir duygu” Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, transferde savunma, orta saha ve atağa oyuncu alacaklarını söyledi.

Bu haberin fotoğrafı yok

İsmail Kartal : “Savunma, orta saha ve hamleye transfer yapacağız”

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal :

“Bu kulübün bir numarası tarafından aranmak tarifsiz bir duygu”

İSTANBUL – Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, transferde savunma, orta saha ve hamleye oyuncu alacaklarını söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, Ali Koç’un kendisini misyona çağırmak için aramasıyla ilgili ise, “Bu kulübün bir numarası tarafından aranmak tarifsiz bir duygu” dedi.

Fenerbahçe’de yeni teknik yönetici İsmail Kartal için imza merasimi düzenlendi. Merasimde sarı-lacivertli ekibin yeni teknik yöneticisi İsmail Kartal gündeme dair açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik yönetici, 3 bölgeye de transfer yapacaklarını belirterek, “Sahada karakterini koyan Fenerbahçe ruhunu yansıtan coşkulu, enerjik tüm taraftarları heyecanlandıran futbol anlayışımız olacak. Burada transfere gelince savunmaya orta alana ve atağa oyuncular alacağız” formunda konuştu.

“Başkan ve idare şurası şampiyon olmak için büyük takviye veriyorlar”

Başkan Ali Koç ile birlikte transfer süreci yürüttüklerine değinen İsmail Kartal, “Çok net şeffaf açık formda transfer yürütüyoruz. Kendileri de hem kadro hem bana fevkalade dayanak veriyorlar. Bu bahislerde hiçbir şeyden kaçınmadan şampiyon olması için büyük takviye veriyorlar. Elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

“Güzel ortamımız var”

Fenerbahçe’den ayrıldığı devir ve şimdiki devri karşılaştıran Kartal, “Güzel ortam vardı. Çok samimi içten birbirimize bağlı bir ortam vardı yerli-yabancı tüm oyuncularla. Tekrar geldim birkaç gündür çalışıyorum. Beni tanıyanların daha yeterli güçleri var. Tanımayan yeni oyuncularımız da benimle daima konuşuyorlar. Yaptığımız idman diyaloglarımızdan çok etkilenmişler diye düşünüyorum. Hoş ortamımız var” açıklamasını yaptı.

“Altay’a yurt dışından teklifler olabilir, süreci takip ediyoruz”

Kaleci mevkiine transfer yapılacak mı halinde gelen soruyu cevaplayan İsmail Kartal, “Şu anda kalecilerimiz mevcut. Altay’ın sakatlığı büsbütün geçti. Moral motive çok yerinde. Grup idmanlarımıza başladı. Bu bir süreçtir. Kendisine yurt dışından teklifler olabilir. Bu süreci yakından takip ediyoruz. Gelişmelere nazaran karar vereceğiz. Bugünden yarına kaleci alalım Altay gitsin niyetimiz yok. Altay paha verdiğimiz atletimiz. Süreci takip ediyoruz. Karar vereceğiz” tabirlerini kullandı.

“Yarım kalanı bu dönem kenetlenerek son vereceğiz”

Fenerbahçe’ye iki devir geldiği söz eden Kartal, kelamlarına şöyle devam etti: “Şampiyonluğu kaybetmedik şampiyonluk bizim elimizden alındı 2014 -2015 döneminde. Vazifeye geldik tekrar Fenerbahçe, taraftar, topluluk ile bütünlük sağladık. Bu bütünlükle olumlu güçle Fenerbahçe ruhuna, karakterine yakışır oyunla dönemi hoş bitirdik lakin daima yarım kaldı. İnşallah yarım kalanı artık bu dönem daima bir arada bütün taraftarlarımızla kenetlenerek buna son vereceğiz. Buna yürekten inanıyorum. Daima bir arada başaracağız.”

“Arda ve Fenerbahçe için iyisi neyse o olsun”

Arda Güler’in transfer söylentileri ile ilgili yöneltilen soruya İsmail Kartal, “Arda Güler çok yetenekli. Gelişim içerisinde yükselen bir trendi var. Futbol dünyasında Arda bir figür artık. Dünyanın kulüpleri Arda ile ilgileniyorlar. Kendisinin istişarelerinden ötürü birkaç kulübün istediği kulüp menfaatleri doğrultusunda Arda ve kulüp için iyisi neyse o olsun diyorum. Bu karar lider ve yöneticilerimizin tasarrufundadır. Arda ve Fenerbahçe için iyisi neyse o olsun diyeceğim” karşılığını verdi.

“Bir oyun sisteminde direneceğim diye bir şey yok, oyunun akışı ile ilgili bir şey”

İsmail Kartal, yeni transferi Edin Dzeko’nun gelmesiyle gelecek dönem vakit zaman tek forvet vakit zaman ise çift forvet olarak vazife alacağını lisana getirerek, “Dzeko çok değerli meslek. Bize gelmesi öteki yapacağımız transferle ilgili yabancı oyuncuların da elimizi güçlendireceğini düşünüyorum. Benim sistemim belirli. Vakit zaman Dzeko tek, duruma nazaran çift santrfor oynayabilir. 4-3-3, 4-2-3-1 sistemim aşikâr. Bu halde oynayacağız. İlla bir sistemde direneceğim diye bir şey yok. Burada yapacağımız atılımlarla çift santrfora da geçebiliriz. Oyunun akışı ile ilgili bir şey” dedi.

“Bu kulübün bir numarası tarafından aranmak tarifsiz”

İsmail Kartal, lider Ali Koç’un kendisini transfer için aradığında çok memnun olduğunu aktararak, “Kalbimde daima tekrar Fenerbahçe’ye dönmemle ilgili bir his vardı. Bunun tekrar bana gelebileceğini hissediyordum. Liderimiz mali genel konseyde bir şeylerden bahsettiği için birazcık beni tanım etmişti. Direkt aradığında çok keyifli oldum, heyecanlandım. O gece sabaha kadar uyku uyumadım. Yapmam gereken işleri tamamladım. Liderim beni oradan aldırdı. Bu gücümü birlikteliğimi Samandıra’ya oyuncularımıza yayarak bu dönem elinden gelenin en uygunsun yapmak için çalışacağım. Geldiğimden beri meskenime bile gitmedim. Çok keyifli oldum. Tanım edilemeyecek bir şey. Hayatımın büyük kısmını bu topluluğa adamış biri olarak tekrar bu kulübün bir numaralı şahsı tarafından aranmanızın tanımı yoktur” değerlendirmesinde bulundu.

“Gol kovalayan kazanmaya yönelik sistemimiz olacak”

Bu dönem agresif ve hamleye yönelik bir futbol oynatacağını aktaran İsmail Kartal, “Hücum eden Fenerbahçe taraftarlarının ne istediğini bildiğim için agresif oynamaya çalışan gol kovalayan kazanmaya yönelik sistemimiz olacak. Geçtiğimiz devir ne yaptıysak o futbolun üstüne koyarak yolumuza devam edeceğiz” halinde konuştu.

“Miha Zajc düşünme aşamasında”

Miha Zajc’ın düşünme basamağında olduğunu aktaran Kartal, “Zajc, her teknik yöneticinin istediği oyunculardan biri. Dayanılmaz saygılı, işine saygılı, kulübe taraftara büyük hürmeti olan insan. Sözleşmesi bitti kendisiyle görüştüm. Avrupa’nın en büyük liglerinden önde gelen kulüplerden teklif olduğunu söyledi. Benim gelmemle bir arada ‘tekrar Fenerbahçe’ye daha sıcak bakıyorum, biraz vakit verin’ dedi. Liderimizle konuşuyoruz. Şu an Miha düşünme kademesinde bir an evvel aramız katılır diye bekliyoruz. Ayrılırsa yerini dolduracağımız oyunculara da bakıyoruz” diye konuştu.

İsmail Kartal, eski teknik yönetici Jorge Jesus ile görüşmediğini lisana getirdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bora Akyol – Spor
Reklamı Geç