Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ ve ‘İlk Evim Arsa’ kura çekimleri yeniden başlatıldı

Dar gelirli vatandaşların konut edinmek için açıklanan projelere yaptığı başvuruların kuraları kaldığı yerden devam edecek.

Dar gelirli vatandaşların konut

Vatandaşların konut, iş yeri ve üzerine konut yapma şartıyla arsa sahibi olması için ortaya atılan projelerde kura çekimine Kahramanmaraş merkezli depremler nedeni ile ara verilmişti.

Kura çekimleri yeniden başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, depremler nedeniyle ara verilen “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” projelerinin kura çekimlerinin yeniden başladığı bildirildi.

Depremler nedeniyle ara verilen kura çekimleri yeniden başladı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 6 Şubat’ta gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ara verilen kura çekimlerinin yeniden başladığı bildirildi.

Depremden etkilenen illere öncelik

Kura çekimlerine depremden etkilenen illere öncelik verileceği belirtildi.

Müstakil arsa kuraları 8-10 Mart arasında

Açıklamada, “İlk Evim Arsa” projesi kapsamındaki 15 bin 400 hak sahibi için müstakil arsa kuralarının 8-10 Mart arasında çekilecek.

21 bin 219 konutun kuraları 5 ilde

“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamındaki 21 bin 219 konutun kuralarının ise İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ olmak üzere 5 ilde noter huzurunda çekileceği bilgisine yer verildi.

ilk evim ilk is yerim ve ilk evim arsa projelerinin kura cekimle 6df05711