Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gözler Erdoğan’ın açıklayacağı yeni Kabine’de! Hakan Fidan, Dışişleri yahut İçişleri Bakanlığı’na gelebilir

2. cins seçimlerinden zaferle ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni Kabine’yi perşembe yahut cuma günü açıklaması bekleniyor. Mevcut bakanların düşünülmediği Kabine için sürpriz isimler gündeme gelirken, bunlardan biri de Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT) Lideri Hakan Fidan. 13 yıldır bu misyonda olan Fidan’ın Dışişleri yahut İçişleri Bakanlığı’na gelebileceği belirtiliyor. Öte yandan Güç Bakan Yardımcılığı misyonunda bulunan Alpaslan Bayraktar’ın da bakan olacağı konuşuluyor.

2. cins seçimlerinden zaferle

28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. çeşit seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kazanması sonrasında gözler yeni kurulacak Kabine’ye çevrilmiş durumda. Erdoğan’ın perşembe ya da cuma günü açıklaması beklenen Kabine’ye sürpriz isimlerin gireceği konuşuluyor.

HAKAN FİDAN’IN İSMİ KABİNE İÇİN GEÇİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile 13 yıldır MİT Müsteşarlığı vazifesini yürüten Hakan Fidan’ın ismi kabine için geçiyor.

gozler erdogan in aciklayacagi yeni kabine de 15972695 1169 mMillî İstihbarat Teşkilatı (MİT) Lideri Hakan Fidan.

DIŞİŞLERİ YA DA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA GELEBİLİR

Fidan’ın Dışişleri yahut İçişleri Bakanlığı’na gelebileceği belirtilirken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da Dışişleri Bakanlığı için ismi lisana getiriliyor.

HACIMÜFTÜOĞLU’NUN BAKAN OLMASI BEKLENİYOR

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile Afyonkarahisar Valisi Kübra Yiğitbaşı’nın da bakan olabileceği belirtiliyor. Ulusal Güvenlik Şurası Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun da Ulusal Savunma Bakanlığı için ismi geçiyor. Trabzonlu olan Hacımüftüoğlu’nun bakan olması bekleniyor.

gozler erdogan in aciklayacagi yeni kabine de 15972695 4372 mAlpaslan Bayraktar.

ALPASLAN BAYRAKTAR GÜÇ BAKANI OLABİLİR

Enerji Bakan Yardımcılığı vazifesinde bulunan Alpaslan Bayraktar’ın da bakan olacağı konuşuluyor. Washington Büyükelçisi Murat Mercan’ın damadı olan Bayraktar’ın EnerjiBakanlığı’na gelmesi bekleniyor. EPDK Lideri Mustafa Yılmaz’ın ismi da Güç Bakanlığı için geçiyor.

SİNAN OĞAN’IN DA İSMİ BAKANLIK İÇİN GEÇİYOR

Afet ve Göçişleri ismi altında iki yeni Bakanlık oluşturulması planlanıyor. Sinan Oğan’ın da ismi bakanlık için geçiyor. Hala parti idaresinde yer alan kimi isimler de kabineye girebilecek.