Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Erdoğan kazanırsa heykelini dikeceğim” demişti! Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan kelamını tutuyor

Seçim öncesinde “Erdoğan kazanırsa heykelini dikeceğim” diyen Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, kelamını yerine getireceğini söyledi. Özcan, “Biz bir kelam verdiysek dönmeyiz. Erdoğan’ın en yüksek oy aldığı yerde olmalı bu heykel. Dörtdivan’da yüzde 90 oy almış. Dörtdivan Belediyesi bize bir yer göstersin” dedi.

Seçim öncesinde "Erdoğan kazanırsa

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısında seçimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar kazanması durumunda Bolu’nun en görünür noktasına Erdoğan’ın heykelini dikeceğini söz etmişti. Belediye Meclisi’nin haziran ayı toplantısında Lider Özcan’ın vermiş olduğu heykel kelamını, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kamuran Avcı ve MHP Meclis Üyeleri Fatih Silin ve Necdet Çakır hatırlattı.

ÖNERGE SUNDULAR

Meclise heykel yapılması konusunda önerge sunan 3 meclis üyesi Özcan’dan heykel kelamını tutmasını istedi. Önergede, “Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’ı mayıs ayı belediye meclisi toplantısında seçimi Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar kazanması durumunda Bolu’nun en görünen yerine heykelinin dikeceğine dair vermiş olduğu kelam üzerine heykelin yerinin tespit edilmesi konusunda, haziran ayı meclis toplantısının gündem unsuru olarak eklenmesini önerge olarak sunarız” sözleri yer aldı.

“BİZ BİR KELAM VERDİYSEK DÖNMEYİZ”

Önergenin akabinde konuşan Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, “Bunu niçin kurula havale edeceğiz? Komisyonluk bir husus değil ki. Arkadaşlar ben dedim ki Bolu’da heykelini dikeceğim. Heykelini dikeceğiz. Tamam. Biz bir kelam verdiysek dönmeyiz. Lakin kimi aklı yetmezler mi diyeyim, çimento getirip koymuşlar ya. Kardeşim heykel üretiminde çimento kullanılmıyor. Heykel nelerden yapılıyor? Çok değişik şeyleri var mesela. Kil, alçı, bronz, taş, bakır üzere. Yani çimentodan heykel imali diye bir şey yok. Hani biz heykel zihniyettik ya, bilirsiniz yani biz daha güzel biliriz bu işleri. Bolu’nun en görünür yerinin yanı sıra bir de Sayın Erdoğan’ın en yüksek oy aldığı yerde olmalı bu heykel. Artık en yüksek nerede almış? Dörtdivan’da almış. Yüzde 90 oy almış. O yüzden Dörtdivan Belediyesi’yle bir görüşelim. Dörtdivan Belediyesi bize bir yer göstersin, en görünür yerde Köroğlu Dağları, biz oraya dikelim. Heykelin biçiminde şemaline de birlikte karar verelim. İlla Bolu’da olsun diyorsanız en yüksek oyu Civril’de almış. Bolu merkezde olsun diyorsunuz fakat çukur kalıyor biraz. O yüzden Dörtdivan Belediyesi’nden haber bekliyorum. Bozkurt heykeli de dikeceğim” dedi.

“VERMİŞ OLDUĞUNUZ KELAMI YERİNE GETİRMENİZİ BEKLİYORUZ”

Başkan Özcan’ın konuşmasının akabinde mecliste kelam alan MHP Meclis üyesi Necdet Çakır, “Sayın Lider, bozkurtu da Liderimizin Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına dikebilirsiniz. Sayın Lider MHP Vilayet Liderimiz İlhan Durak Bey’in selamları var. Ben elçiyim bana zeval olmaz. ‘Belediye liderimizin kelamı yere düşmesin. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın heykeli’. Cumhurbaşkanımızın heykelini yapacağımız yeri belirleyelim. Belediyemizin maddi zorlukları içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu nedenle siz yeri belirleyin. Heykeli Vilayet Liderimiz İlhan Beyefendi kendi üstlenecek. Belediyeye yük olmayacak. Milletin meclisinde burada Bolu Belediye Lideri olarak vermiş olduğunuz kelamı yerine getirmenizi bekliyoruz. Sayın Liderim siz sözünüzün erisiniz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset