Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erdoğan imzaladı: Şanlıurfa ve Diyarbakır için kesin koruma kararı!

Resmi Gazete’de yer alan karar ile birlikte Şanlıurfa’nın 2 ilçesi ile Diyarbakır’ın 2 ilçesi sınırlarında yer alan bölge kesin korunacak alan olarak ilan edildi.

Resmi Gazete'de yer alan

15 Eylül tarihli Resmi Gazete yayımlandı. Gece saatlerinde yayımlanan Resmi Gazete’de Şanlıurfa’yı da ilgilendiren önemli bir karar yer aldı.

Karar ile birlikte Şanlıurfa’nın 2 ilçesi ile Diyarbakır’ın 2 ilçesi sınırlarında yer alan bölge kesin korunacak alan olarak ilan edildi.

Buna göre, Şanlıurfa’nın Viranşehir ve Siverek ilçeleri ile Diyarbakır’ın Bağlar ve Çınar ilçeleri içerisinde bulunan Karacadağ Potansiyel Doğal Sit Alanı kesin korunacak alan olarak ilan edildi.

Kararda şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa İli, Viranşehir ve Siverek ilçeleri ile Diyarbakır İli, Bağlar ve Çınar ilçeleri sınırları içerisinde bulunan Karacadağ Potansiyel Doğal Sit Alanının koruma statüsünün değerlendirilmesi sonucunda, ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.”

Urfa Pusula