Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ehliyette yaş sınırı düşürüldü mü?

Ehliyet almak isteyen vatandaşlar için yaş sınırı düşürüldü iddialarıyla ilgili Şanlıurfa Sürücü Kursu ve Eğitimciler Dernek Başkanı Mehmet Yıldız, açıklamalarda bulundu.

Bu haberin fotoğrafı yok

Son günlerde ehliyet almak isteyen vatandaşlar için yaş sınırı düşürüldü iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Konuyla ilgili Urfanatik Gazete’sine açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Sürücü Kursu ve Eğitimciler Dernek Başkanı Mehmet Yıldız, böyle bir değişikliğin kesinlikle gündemlerinde olmadığını söyledi.

Ehliyet fiyatlarıyla ilgili de konuşan Başkan Yıldız, Ocak ayında ehliyete zam geleceğinin sinyalini de verdi.

“YAŞ DEĞİŞİKLİĞİ KESİNLİKLE SÖZ KONUSU DEĞİL”

Daha önceki müfredatın aynısını kullandıklarını ifade eden Başkan Mehmet Yıldız; “Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir. Daha önce de A1 ehliyet için 16 yaş şartımız vardı, D otobüs ehliyeti için 24 yaş sınırı vardı ama son günlerde sosyal medyada 26 yaşından 24 yaşına düşürüldüğü, 18 yaşından 16 yaşına düşürüldüğü gibi birçok haber sitesi bunları yayınlıyor kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil daha önceki müfredatın aynısını kullanmaktayız yaş kriterlerinde kesinlikle bir değişim söz konusu değildir” dedi.

EHLİYET FİYATLARINA ZAM SİNYALİ

Ehliyet fiyatlarına yılbaşında zam gelebileceğini söyleyen Sürücü Kursu ve Eğitimciler Dernek Başkanı Mehmet Yıldız; “11’inci ayda Şanlıurfa Valiliğiyle yapacağımız toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret Odası ve bizlerin katılımıyla bir toplantı gerçekleşecektir. Derneğimizin çatısı altında olan toplantı sonucunda ehliyet taban fiyatları belirlenecek fiyat belirlendikten sonra bizler de kamuoyuna duyuracağız” ifadelerini kullandı.

URFANATİK ÖZEL HABER: EMİNE POLAT

Reklamı Geç