Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dopingle suçlanan Simona Halep, duruşmasının ertelenmesinden şikayetçi

Son sekiz ayda iki defa doping yapmakla suçlanan Rumen tenisçi Simona Halep, duruşmasının ertelenmesinden şikayet etti.

Son sekiz ayda iki
AA

Yasaklı unsur kullanma ve biyolojik pasaportundaki usulsüzlükler nedeniyle son sekiz ayda iki sefer doping yapmakla suçlanan Rumen tenisçi Simona Halep, duruşmasının üç defa ertelenmesi nedeniyle mağdur duruma düştüğünü savundu.

“Ekimden bu yana yargılanmayı bekliyorum”

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan eski dünya 1 numarası Halep, şu tabirleri kullandı:

“Uluslararası Teniste Dürüstlük Ajansı (ITIA), üçüncü sefer duruşmayı, bir ay sonrasına erteledi. Bu durumun daima tekrarlanması, beni kahrediyor. Ekimden bu yana yargılanmayı bekliyorum.”

dopingle suclanan simona halep durusmasinin ertelenmesinden sikayetc f531f611

“8 aydır hiçbir turnuvaya katılamıyorum”

Doping test sonuçlarının olumlu çıkmasına yol açan unsurun, kullandığı bir vitamin desteğinden kaynaklandığını ve bunu uzmanların raporuyla aralık ayında ITIA’ya sunduğunu kaydeden 31 yaşındaki tenisçi, şu değerlendirmede bulundu:

“Hızlı yargılanma talebinde bulunmama ve buna hakkım olmasına karşın, duruşmalar ertelenmeye devam ediyor. 8 aydır hiçbir turnuvaya katılamıyorum. Avustralya Açık, Fransa Açık, Wimbledon’ı kaçırarak kaybettiğim puanlar ve dünya sıralamasında yaşadığım düşüşün yanı sıra profesyonel oyuncu olarak prestijim da büyük yara aldı. Zihinsel taraftan yaşadığım zorluklardan bahsetmiyorum bile.”

Kariyerinde Fransa Açık ve Wimbledon şampiyonlukları bulunan Halep’in lisansı, yasaklı “roxadustat” maddesini kullandığı gerekçesiyle ekim ayında askıya alınmıştı. ITIA, biyolojik pasaportundaki usulsüzlükler nedeniyle Halep’in ikinci sefer dopingle suçlandığını geçen hafta duyurmuştu.

dopingle suclanan simona halep durusmasinin ertelenmesinden sikayetc f5321958
Reklamı Geç