Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan vatandaşa 28 Mayıs daveti: Meclis’te oluşan tabloyu güçlendireceğimize inanıyorum

323 milletvekiliyle Meclis’te çoğunluğun Cumhur İttifakı’na verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci cins seçimleri için vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz 14 Mayıs’ta, koltuk paylaşımı üzerine heyeti; kavgasız, gürültüsüz, hilesiz-hurdasız günleri geçmeyen koalisyon masasına onay vermemiştir. Meclis’te oluşan bu tabloyu daha da güçlendirerek 28 Mayıs’a taşıyacağımıza inanıyorum.

323 milletvekiliyle Meclis'te çoğunluğun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ikinci çeşit seçimleri öncesi Twitter hesabından paylaşım yaptı. Meclis’te çoğunluğu Cumhur İttifakı’nın aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın koalisyon masasına onay vermediğini kaydetti.

“MİLLETİMİZ KOALİSYON MASASINA ONAY VERMEDİ”

Meclis’teki güçlü tablonun 28 Mayıs’ta güçleneceğine inandığını belirten Erdoğan, paylaşımında şunları söyledi: “Milletimiz 14 Mayıs’ta, koltuk paylaşımı üzerine şurası; kavgasız, gürültüsüz, hilesiz-hurdasız günleri geçmeyen koalisyon masasına onay vermemiştir. Ülkemizi 3 ayda, 5 ayda, 8 ayda bir hükûmetlerin değiştiği eski kaotik günlerine geri döndürme tekliflerini reddetmiştir. İktidara giden yolu ulusal irade yerine Kandil’de ve Pensilvanya’da arayanlara kırmızı kart göstermiştir. İktisadını Londra’daki tefecilere ve IMF komiserlerine teslim etmek isteyenlere “hadi oradan” demiştir. Yabancı mecmua kapakları üzerinden kendisine parmak sallayan güçlere teslim olmayacağını böylelikle ilan etmiştir.

SEÇMENE 28 MAYIS MESAJI

Mecliste çoğunluğu 323 milletvekiliyle Cumhur İttifakı’na vermesi hem inancın göstergesi hem de irade beyanıdır. 14 Mayıs’ta “İstikrar Sürsün, Türkiye Büyüsün” diyen tüm vatandaşlarımıza başka farklı teşekkür ediyorum. Meclis’te oluşan bu tabloyu daha da güçlendirerek 28 Mayıs’a taşıyacağımıza inanıyorum.”

cumhurbaskani erdogan dan vatandasa 28 mayis 15947205 7292 m