Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti’den muhalefete Sinan Oğan reaksiyonu: Tıpkı mahallede değilseniz sizi linçliyorlar

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, Sinan Oğan’ın Erdoğan’ı destekleme kararını eleştiren muhalefete yüklendi. Dağ, “Sinan Oğan, Muharrem İnce ile birlikte yüz bin imza toplayıp aday olmuştur. O süreçte Oğan’ın bizden İnce’nin onlardan oy alacağını düşünüp tüm linç teşebbüsünü İnce’ye yönelttiler. Siyaset müzakere işidir. Onlarla birebir mahallede değilseniz sizi linçliyorlar. İnce’ye Akşener’e yaptıkları prestij suikastlerini artık de Sinan Oğan’a yapıyorlar” dedi.

AK Parti Genel Lider

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 2. çeşit seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı. Fakat bu karar CET İttifakı’nın tümünü bağlamadı. Adalet Partisi Kılıçdaroğlu’na dayanağını açıklarken, Zafer Partisi önderi Ümit Özdağ ise Kılıçdaroğlu ile müzakerelerini sürdürüyor. Özdağ’ın kesin kararını yarın açıklaması bekleniyor.

AK PARTİLİ HAMZDA DAĞ’DAN MUHALEFETE TEPKİ

Oğan’ın kararı hem kendi ittifakından hem de muhalefetin yansısını çekti. Birçok kişi Oğan’ı eleştirirken, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Dağ, muhalefetin Oğan’a yaptığı tenkitlere reaksiyon gösterdi.

Hamza Dağ’ın açıklamaları şöyle:

“İzmir için 2018’in üstüne çıkacağımızı düşünmüştük bir ölçü altında kaldık. Biz kendimizi anlatmaya devam ediyoruz. Oy alamadığımızda millete hakaret edenlerden değiliz. Cumartesi günü 18.00’e kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Birinci çeşitten daha fazla oy alacağız.

“İTİBAR SUİKASTİ YAPTILAR”

Sinan Oğan, Muharrem İnce ile birlikte yüz bin imza toplayıp aday olmuştur. Millete kendini göstermiştir. O süreçte Sinan Oğan’ın bizden İnce’nin onlardan oy alacağını düşünüp tüm linç teşebbüsünü İnce’ye yönelttiler. Prestij suikasti yaptılar. Bunları bizde göremezsiniz.

“ERDOĞAN-OĞAN ORTASINDA PAZARLIK OLMADI”

İkinci cins öncesi Sinan Oğan, istişareler yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu da Oğan ile görüşmek istedi. Ümit Özdağ ile de görüşmelerine devam ediyor. Değerli olan hangi ilkesel durumlar üzerinden gittiğiniz. Ben biliyorum ki Cumhurbaşkanımız ile Oğan ortasında pazarlık gündeme gelmedi. Mülteciler konusundaki çekincelerini Sayın Oğan, cumhurbaşkanımıza iletti. Siyaset müzakere işidir. Benim üzüldüğüm en değerli bahis şu, onlarla tıpkı mahallede değilseniz sizi linçliyorlar. Muharrem İnce, Akşener hepsi bunu yaşadı. Siyasetteki arkadaşlarımıza da bunu yaptılar. Fahrettin Altun da bunu yaşadı, Ali İhsan Yavuz da bunu yaşadı Uzman Ünal da bunu yaşadı. CHP’nin sözcülüğünü yapan tetikçiler var. Prestij suikasti içindeler. Sanatkarları da katıyorlar.

“İTİBAT SUİKASTİNİ ARTIK DE OĞAN’A YAPIYORLAR”