Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası: ‘Kadın futbolu her sene üstüne koyarak devam ediyor’

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’in Fenerbahçe’yi 4-2 yendiği Turkcell Bayan Futbol Harika Ligi play-off finalinin akabinde A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası açıklamalarda bulundu. Kıragası, bayan futbolunun her sene üstüne koyarak devam ettiğini ve geliştiğini söyledi. Maçın inanılmaz geçtiğini belirten Kıragası, bayan futbolunun desteklenmesiyle daha da hoş bir formda devam edeceğini tabir etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET'in

A Ulusal Futbol Takımı Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası, Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’in Fenerbahçe’yi 4-2 yendiği Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi play-off finalinin çok hoş geçtiğini belirterek, “Emin olun bu kızlar hem ulusal ekip forması altında hem de giydikleri kendi gruplarının forması altında bu çabayı en hoş formda vereceklerdir.” dedi.

Kıragası, maçın akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada, bayan futbolunun her sene üstüne koyarak devam ettiğini ve geliştiğini söyledi.

Kadın Futbol Üstün Ligi play-off finalinin inanılmaz geçtiğini aktaran Kıragası, şöyle konuştu:

“Hiç kopmayan, çabayı asla bırakmayan tertemiz futbol oynamaya çalışan güçlü kızların alandaki gayretini gördünüz. Emin olun bayan futbolu sizlerin takviyesiyle, bu değerli taraftarın dayanağıyla gün geçtikçe çok çok daha hoş bir formda devam edecek. Ulusal Grup tarafına gelince de ulusal kadro oyuncularımızın performansı, herkes kendi elinde olanın yüzde yüzünü veriyor olması, ekibin forması için gayret ediyor olmasından da son derece keyifli ve gururluyum. Emin olun bu kızlar hem ulusal ekip forması altında hem de giydikleri kendi kadrolarının forması altında bu çabayı en hoş formda vereceklerdir.”

Kıragası, maçı izlemeye gelenlerin de çok hoş bir atmosfer oluşturduğunu belirterek, “Gerçekten de çok keyif aldığımız, tahminen de sizin de söylediğiniz üzere erkek maçlarında olmayan çaba ve görsellik manasında da çok içeriği dolu olan bir maç izlemiş olduk.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş da şampiyonluğa ulaşan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’i tebrik etti. Spor Toto Muhteşem Lig’de Ankaragücü’nü şampiyonluğa ulaştıramadıklarını belirten Yavaş, “Ankara’ya bir şampiyonluk kupası getirdik. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde de kendilerinden muvaffakiyetler bekliyoruz, kendilerine dayanağımız devam edecek.” dedi.

Kaynak: AA / Ali Korkmaz – Spor